کارآفرینان پردیس بین الملل دانشگاه خوارزمی

معرفی پنج کتاب مفید از انتشارات`پارسیا

منبع :  Novavar  publication modirir

 

کتاب اول :


در این کتاب، پس از معرفی و مقدمه، 34 نقطه قوت در قالب بخشهای مجزا معرفی میشود. در هر بخش، ابتدا تعریفی کاربردی راجع به هر نقطه قوت ارائه شده، سپس نمونههایی از افرادی که دارای این توانمندیها هستند، با توصیف رفتارهای خود به تصویر کشیده شدهاند. پس از آن، «ایدههایی برای عمل» پیشنهادهایی را به این افراد ارائه میدهد که از سودمندترین بخشهای این کتاب است. در پایان، «توصیههایی برای کار با افراد دیگری که دارای این توانمندی هستند» پیشنهادهایی عملی و ملموس را به خوانندگان برای تعامل بهتر با افراد دارای همان توانمندی مورد نظر ارائه میدهد.

این اثر در حوزه روانشناسی سلامت و نقاط قوت متناظر با اثر کلاسیک DSM-IV اما موجزتر، سادهتر و کاربردیتر از آن به شمار میرود. در حوزه مدیریت و منابع انسانی، این کتاب نخستین تقسیمبندی جامع از نقاط قوت فردی، اجتماعی و سازمانی افراد در جهان است.

مخاطبین کتابتمام افرادی که به دنبال کشف و پرورش استعدادها و برتریها و نقاط قوت خود هستند، خواهند بود. همچنین شاید بتوان ادعا کرد مطالعه این کتاب برای تمام افرادی که به نحوی در بخشهای مختلف منابع انسانی سازمانها و شرکتها مشغول به فعالیت هستند، یک ضرورت باشد.

 

 

کتاب دوم :


کیوساکی تلاش میکند در این کتاب توضیح دهد که ارزشمندترین دارایی در جهان امروز «برخورداری از هوش مالی» و نه چیزهایی است که بسیاری افراد تصور میکنند میتواند آنها را نجات دهد. در دنیای امروز که سهام، ارز، املاک، و حتی طلا گاهی ارزش خود را از دست میدهند، تنها راه موفقیت مالی درک و پرورش خود «هوش مالی» است.

مورد دیگری که ایده هوش مالی را برای خواننده کتاب قابل درکتر مینماید، تقسیمبندی روشن و هدایتکننده کیوساکی از اجزا مختلف هوش مالی است. به گفته کیوساکی، پنج نوع هوش مالی به طور خلاصه عبارتند از: کسب پول بیشتر، حفاظت از پول، بودجهبندی و برنامهریزی برای پول، افزایش اطلاعات مالی و نهایتاً استفاده از پول به عنوان ابزار اهرم.

باید خاطرنشان کرد که کیوساکی بسیاری از ایدهها و نظرات ارزشمند خود در کتاب «پدر پولدار، پدر بیپول» را با نگاه هوش مالی در این کتاب نیز با بیانی جدید مطرح کردهاست.

 

 

کتاب سوم:


اصل یا قانون نانوشته و جهان شمول 20/80 مبنی بر اینکه 80 درصد دستاوردها تنها از 20 درصد فعالیتها ناشی میشود، یا اینکه 80 درصد پول و درآمد تنها در اختیار 20 درصد افراد است، و صدها نمونه و مصداق دیگر باعث میشود دید خواننده نسبت به این موضوع عوض شده و با ریزبینی و دقت بیشتری به دنبال تاکید بر 20 درصد مفیدتر برای موفقیت، ثروتمند شدن و افزایش شادکامی برآید.

پس از مطالعه کتاب، خواننده باید بتواند هزینههای خود را کاهش دهد، مشتریان بیشتری به خود جذب نماید، این واقعیت که توزیع پول از اصل 20/80 تبعیت میکند را بهتر و عمیقتر درک کند، در کسب و کار خود از این اصل استفاده نماید، زمان خود را بهتر مدیریت کند، استراتژیهای خود در کار و زندگی را با استفاده از این بینش تغییر دهد، و نهایتاً جهان شمول بودن آن را برای بهرهمند شدن از مزایای بیشماری که دارد، بهتر درک نماید.

 

 

کتاب چهارم:کتاب حاضر برگردان ویرایش سوم یکی از پرفروشترین کتابهای نوشته شده در مورد وارن بافت و دیگر بزرگان سرمایهگذاری است. بافت و بسیاری دیگر از نابغههای سرمایهگذاری از صفر شروع کردند و تنها از راه سرمایهگذاری به ثروتهای میلیارد دلاری دست یافتند. جالب است که روشها و استـراتژیهای این افراد بسیار متـفاوت از یکدیگرند.

اما حتماً نقاط مشترکی در روش کار این افراد وجود دارد که باعث موفقیت چشمگیر و بینظیر آنها شده است.

مارک تایر در این مجمـوعه کمنظیـر با گردآوری «23 اصل و 7 اشتباه بزرگ» نشان میدهد اصولی که بافت و دیگران را به ثروتمندترین سرمایهگذاران دنیا تبدیل کرد، همان روشهای ذهنی و استراتژیهایی است که این افراد ایجاد کرده و در مدت 50 سال به انجام آنها پایبند بودهاند. پس از خواندن کتاب، استراتژیهای خود را در مقابل اصول گفته شده قرار دهید تا دریابید چه اندازه با موفقترین سرمایهگذاران دنیا همسو هستید.

وارن بافت موفقترین سرمایهگذار جهان در 50 سال اخیر به شمار میرود. وی در سال 1930 در آمریکا متولد شد و فعالیت مالی خود را از فروش نوشابه و روزنامه و امثال آن در پیادهرو خیابانها آغاز کرد. وی با بیش از 50 میلیارد دلار ثروت، ثروتمندترین سرمایهگذار جهان و سومین مرد ثروتمند دنیا به شمار میرود. فلسفه سرمایهگذاری وی بر «سرمایهگذاری بر مبنای ارزش» و سودآوری آتی شرکتها استوار است. در سال 2007، مجله تایم وی را به عنوان یکی ازصد تاثیرگذارترین شخصیتهای تاریخ جهان معرفی کرد. در نقل قولی معروف، بافت معاملات سهام را بهترین گزینه برای سودآوری دانست.

 

 

کتاب پنجم:
اینکه بیاییم و به خود قول دهیم که خوب باشیم و بهتر عمل کنیم، احتمالا منجر به تغییر رفتارهای ما نمیشود. همه ما با قصد و نیات خوبی، کار خود را شروع می کنیم، ولی متاسفانه کمتر کسی از ما موفق میشود که آن خواستهها و نیات خوب را به واقعیت تبدیل کند. برای اینکه...

نظرات (2)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.
مرسی
یکشنبه 16 اسفند 1394 ساعت 17:47
امتیاز: 0 0
پاسخ:
موفق باشید.
ممنون از سایت خوبتون و آفرین به حوصلتون که کامنت مارو میخونید. میشه خواهش کنم به سایت ما هم سر بزنید واقعا دمتون گرررررم مرسیییییییی
56884
شنبه 15 اسفند 1394 ساعت 20:32
امتیاز: 0 0
پاسخ:
ممنونم. سلامت باشید. دم شما گرم که به ما سر می زنید.