کارآفرینان پردیس بین الملل دانشگاه خوارزمی

داستان عبرت آموز

مرد بیکاری برای آبدارچی شدن در شرکت مایکروسافت تقاضای کار داد . رییس با او مصاحبه کرد و کارش را پسندید . سرانجام به او گفت : " شما پذیرفته شده اید ، آدرس ایمیلتان را بدهید تا فرم های استخدام را برای شما ارسال کنم ".
مرد جواب داد : "متاسفانه من رایانه شخصی و ایمیل ندارم".
رییس گفت : " امروزه کسی که ایمیل ندارد وجود خارجی ندارد و چنین کسی هم نیاز به شغل ندارد ".
مرد در کمال ناامیدی آنجا را ترک کرد . نمی دانست با 10 دلاری که در جیب داشت چه کند ؟ تصمیم گرفت یک جعبه گوجه فرنگی بخرد دم در منازل مردم بفروشد . او ظرف چند ساعت سرمایه اش را دو برابر کرد. طولی نکشید که یک گاری خرید . اندکی بعد کامیون کوچک و چندی بعد هم شرکت عظیم توزیع مواد غذایی. او دیگر ثروتمند و معروف شده بود . تصمیم گرفت بیمه عمر بگیرد . به نمایندگی بیمه رفت سرویسی را انتخاب کرد . نماینده بیمه آدرس ایمیل او را خواست ولی مرد جواب داد ایمیل ندارم .
نماینده بیمه با تعجب پرسید : " شما ایمیل ندارید ولی صاحب یکی از بزرگترین شرکت های توزیع مواد غذایی در آمریکا هستید . تصورش را بکنید اگر ایمیل داشتید چه می شدید ؟ "
مرد گفت : " احتمالا آبدارچی شرکت مایکروسافت بودم ".

نظرات (2)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.
با سلام .از این داستان این را متوجه شدم که میتوان در هر شرایط تغییر ایجاد کرد.
دوشنبه 22 دی 1393 ساعت 18:52
امتیاز: 0 0
پاسخ:
با سلام تغییر امکان پذیر و لازمه پیشرفت است.
با سلام
داستان جالبی بود. گاهی وقت ها برخورد با یک مشکل نه تنها مانع پیشرفت نمی شود که ذهن را به راهی دیگر هدایت می کند که سرشار از موفقیت است. به شرطی که شرایط موجود را نپذیریم و به استقبال تغییر برویم.
موفق باشید.
سه‌شنبه 16 دی 1393 ساعت 13:23
امتیاز: 0 0
پاسخ:
با سلام
سپاس فراوان